Oferta > Oleje przemysłowe, płyny chłodnicze. > analizy biogazu, badanie biogazu, analizy oleju, olej, płyn chłodniczy, serwis olejowy, płukanie, czyszczenie, filtracja bocznikowa, zbiornik, boroskopia, LED, Nordfin,

Od wielu lat firma jest uznanym dostawcą specjalistycznych olejów dla stacjonarnych silników gazowych oraz turbin. Sa to produkty wysokiej jakości, zapewniające znakomitą ochronę silników i turbin pracujących pod dużym obciążeniem, przy dużych i małych prędkościach obrotowych, odporne na związki korozyjne tj. siarkowodór, chlor i fluor. Spełniają wymagania światowych producentów urządzeń energetycznych.

Następną grupą są oleje i smary stosowane w w zakładach związanych z produkcją budowlaną, motoryzacyjną oraz hutnictwem. Oferta środków smarnych oraz innych specyfików w pełni zaspokaja zapotrzebowanie rynku. Są to oleje obiegowe, hydrauliczne, przekładniowe, sprężarkowe, grzewcze. A także oleje do obróbki metali, środki antykorozyjne, środki smarne dla przemysłu spożywczego, smary i produkty specjalne.

Jednym z podstawowych produktów w ofercie H&G jest płyn chłodniczy BASF Glysantin G-48. Produkt ten zalecany jest przez większość światowych producentów silników i układów chłodniczych Jest to mieszanina wody i kocentratu glikolu etylenowego. Zawieraona zestaw inhibitorów korozji do układów hybrydowych zawierających sole kwasów organicznych i krzemianów. Glysantin G-48 pozbawiony jest azotynów (III), amin i fosforanów. Zapewnia wysoki poziom ochrony przed korozją elementów takich jak chłodnica, bloki i głowice cylindrów, czy pompa wody.

Drugim produktem powszechnie stosowanym w przemyśle to Borygo Nowy. Płyn chłodniczy na bazie glikolu monoetylenowego o wysokiej czystości. Dzięki zawartości skutecznego zestawu dodatków antykorozyjnych, antyutleniaczy, stabilizatorów i środków antypiennych, skutecznie chroni metale układu chłodzenia przd korozją, a elementom gumowym zapewnia wieloletnią trwałość.

Trzecim z podstawowych płynów chłodniczych jest Glycoshell. Nowoczesny produkt przeznaczony do silników spalinowych o chłodzeniu wodnym, zalecanym zarówno do chłodnic stalowych jak i aluminiowych. Jest przyjazny dla środowiska ze względu na brak azotynów, amin i fosforanów. Kompatybilny z woda twardą i dostosowany do elastomerów i kauczuków występujących w układach chłodzenia.